Setkání pěstounských rodin dne 29. srpna 2020

01. září 2020 10:33, PhDr. Soňa Hanzlíková DiS.
Poslední prázdninová sobota byla věnována některým našim pěstounským rodinám. Dopoledne jsme společně navštívili Muzeum loutek v Plzni, které těží z místní bohaté loutkoherecké tradice a mapuje činnost loutkových divadel hrajících v Plzni a jejím nejbližším okolí. Expozice postupně představuje počátky loutkářství v Plzni od kočovných loutkoherců, přes Loutkové divadlo Feriálních osad, Skupovo divadlo, produkce loutkových souborů z druhé poloviny 20. století až do současnosti. Děti byly nadšené, když si sami mohly vyzkoušet práci s loutkami a zahrát divadelní představení.

Prohlídka byla oživena přítomností televizního štábu ZAK TV, který připravuje příspěvek o pěstounství pro své vysílání. Pěstounům a jejich dětem děkujeme za trpělivost při natáčení a věříme, že vzniklý pořad přispěje k prezentaci pěstounství jako aktivitě, která má smysl.

Následně nás čekal oběd v Hotelu Central na plzeňském náměstí a pak už hurá do Zoologické a botanické zahrady města Plzně na již tradiční návštěvu.